Podstawy zdrowego stylu życia

Spożycia – w szczególności, wyroby cukiernicze, zawsze można zminimalizować, ponieważ wysoka zawartość węglowodanów kosztem grubej wzrost poziomu cukru we krwi, , napełniania, powodować wzdęcia, a poza tym, wiele dodatków i soli zawierają (na przykład, 10 uncji chleba, średnio 700 mg sodu). Polecamy węglowodanów: ryż brązowy, otręby owsiane, pieczywo chrupkie pełnoziarniste wytłaczane lekkie pieczywo, pełnoziarnisty chleb czarny.

Warzywa i owoce

Świeże warzywa i owoce są niezwykle bogate w witaminy, minerały i zawartość błonnika, i regularne spożywanie ma korzystny wpływ na zdrowie. Wysuszone i w postaci suszonej i bezpieczne (bez cukru). Proponowane warzywa i owoce: wszelkie warzywa i owoce, takie jak jagody są doskonałym wyborem), ale jeśli możemy, organiczne.

Niska zawartość sodu, wysoka zawartość potasu, magnezu, znaczny B1, B2, B6, witamina treści materiałów spożywczych. Żywność pochodzenia roślinnego będą wyróżniać się z wysokiej zawartości wapnia, żelaza i cynku. Ale tylko w ograniczonym zakresie, warto ją spożywać je jak produkty mleczne, kasze wygląda jak wzdęcia, , stany zapalne i reakcje autoimmunologiczne. mogą spowodować organizm. Polecane są rośliny strączkowe: czarna fasola, czerwona fasola, fasola szparagowa, groch żółty, zielony groszek, ciecierzyca.

Niska zawartość sodu i wysoka zawartość potasu, wapnia i magnezu, zawartość biologicznie aktywnych materiałów. W umiar i zachować ich, ale to jest po prostu miękki i naturalny wygląd. Diety, jednakże, może chcesz, aby ich uniknąć, natomiast niewielką ilość (kilka garście) zaskoczona, ile kalorii może on zawierać.  Zachęcamy do orzechów i nasion oleistych: orzechy włoskie, migdały, orzeszki piniowe, nasiona sezamu, nasiona dyni, nasiona słonecznika.

 

Zasady dobrej kuchni w zdrowym odżywaniu

Produkcja żywności znaczne ilości soli i dodatków w niektórych żywności, największe niebezpieczeństwo, jednak, gotowanie i oznacza zdrowe odżywianie. Dlatego w kuchni techniki, wśród nich warto preferowany, że do gotowania i pieczenia w najlepszych powierzchnią przynieść produktów, naturalny smak i nowe smaki i zapachy, aby wzbogacić dietę. Tak więc, jest bardzo mało soli, z pomocą można stworzyć pyszne dania.

Jedzenie zewnętrzna warstwa smażony smak niepokoju i produkcja, i przyjemny smak substancji, oprócz kolorów daje jedzenie. w oleju lub na sucho. Nie tylko mięsa, używanych w nim i warzyw. Zioła również grzanki można smażyć, bo w środku roślinnym barwnikiem substancje są wyługowane, i ten z dzianiny aromatyczne olejki eteryczne są zapisywane smażone.

Konieczne kuchnia technicznej obsługi niskiej zawartości soli zasilanie w przygotowaniu. Przyprawy rośliny i warzywa z gotowanymi produktami, wziąć zapach ziół, i należy pamiętać o niedoborze soli. To może być marchew, seler, korzeń pietruszki, pieczarki, szparagi, cebula, czosnek, pomidory, paprykę, plasterki cytryny, liście selera, natka pietruszki, koperek, estragon.

Jest to również dobry procedura . Marynowane mogą być również zioła, suche przyprawy do owocowego octu, cytryny kwaśne. Marynować można w mleku, który złagodził skutki oprócz wyjątkowy smak nadaje żywności substancji.

W pierwszej kolejności, warzyw podczas korzystania z tej procedury gotowania. Ta kuchnia jest techniczną procedurą, która najbardziej dokładnie zachowuje naturalną żywności witamin i składników mineralnych. Po prostu pomyśl o duszoną marchewką lub brokuły.

Bezpiecznie korzystać z różnych suche przyprawy i zioła lub warzywa, ale należy unikać spożywania cukru (głównie żywności). Jedzenie podczas gotowania stopniowo spróbuj mniej soli używanej do gotowania potraw. Wysokie choroby ciśnienia krwi już unikać gotowych produktów po peklowania i surowe warzywa (papryka, pomidory) – ogórki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *